Iq Academy Creative Thinking Li̇derler Okulu

IQ ACADEMY CREATIVE THINKING LİDERLER OKULU Bayilik Açıklaması

IQ ACADEMY CREATIVE THINKING LİDERLER OKULU

ıqacademyIQ AKADEMİ CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI LİDERLER OKULU Türkiye’nin eğitimdeki öncü markalarından olan, Türkiye Üstün Zekâlılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim Kültür Sağlık Vakfı’nın faaliyetleri kapsamında karşılıklı işbirliğiyle kurulmuştur. IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI LİDERLER OKULU Türkiye’nin eğitim sektöründe hızla büyüyen ve eğitim programlarını güçlü AR-GE ekibi ile sürekli geliştiren, Ülkemizde ve Avrupa Ülkelerinde Bilim, Sanat ve Teknoloji Eğitimleri alanında yatırımlarda bulunan güçlü bir kuruluştur. IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI LİDERLER OKULU 5 farklı uygulama seçeneğinden oluşmaktadır. Halen faaliyette bulunan kurumunuz bu uygulamalardan her birini farklı alabileceği gibi tamamını bir paket olarak da bünyesine dâhil edebilir veya yeni bir kurum açabilir.

 1. IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING LANGUAGE CENTER EĞİTİM KURUMLARI (FRANCHISE)
 2. IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING BİLİM SANAT VE TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ (FRANCHISE)
 3. IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING LİDERLER ANAOKULLARI (FRANCHISE)
 4. IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING LİDERLER ANAOKULU-İLKOKUL-ORTAOKUL-LİSE(FRANCHISE)
 5. IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING EĞİTİM PROGRAMLARI EĞİTMEN EĞİTİCİLİĞİ

BAYİLİK KATEGORİSİ: EĞİTİM 

KURULUŞ YILI: 2010 BAYİ-FRANCHİSE SAYISI: 45

BAYİLİK ŞARTLARI VE YATIRIM MALİYETİ: IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI: Belirtilen ana kulvarlarda Türkiye Üstün Zekâlılar ve Yetenekliler Kolejlerinde uygulamış olduğu üst düzey eğitim müfredat ve modellerini 30’a yakın atölye eğitimleri ile destekleyerek Eğitim sektöründe ciddi bir atılım yapmıştır. Uluslararası platformlarda da başarıya ulaşmış eğitim modellerimizi, yabancı dil eğitim desteği ile zenginleştirerek geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz. CEFR THE COMMON EUROPEAN FRAMEWORK OF REFERENCE FOR LANGUAGES (AVRUPA DİLLERİ ORTAK ÇERÇEVE PROGRAMI) Avrupa’da ortak bir yabancı dil öğretim programı ve yabancı dil öğretiminde ortak bir standart, ortak ölçütler ve buna dayalı bir araç geliştirmeyi amaçlayan Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı‘nı (The Common European Framework of Reference for Languages) oluşturmuştur.

Bugün tüm Avrupa ülkelerinde yabancı dil öğretimi bu çerçeve programına dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. CEF tüm Avrupa ülkelerinde yabancı dil eğitim müfredatlarının, ölçme değerlendirme ve ders materyallerinin geliştirilmesi için temel olan ortak kriterleri sağlar. CEF aynı zamanda bireylerin yabancı dil düzeylerinin belirlenmesi ve belgelendirilmesinde ortak standartlar belirler ve yaşam boyu öğrenme bilincini öngörür. CEF eğitim yöneticileri ve program yazarları, öğretmenler ve öğretmenlik eğitimi verenler için ortak bir bakış açısı sağlar; böylelikle aynı platformda iletişim kurmalarını mümkün kılar. Bu programın temel amacı, yabancı dil öğretimini üç temel felsefeye dayandırmaktır.

Bunlar; Öğrenen Özerkliği, Kendini Değerlendirme ve Kültürel Çeşitlilik olarak sıralanabilir. IQ ACADEMY CREATIVE THINKING DİL EĞİTİM KURUMLARI 1. Kademe İngilizce Bölümü dinleme, konuşma, okuma, yazma ve eleştirel düşünme becerileri kazandırmaya yönelik bir programla öğrencilerinin en iyi şekilde İngilizce öğrenmelerini amaçlar. Bu doğrultuda okuma, okuduğunu anlayıp yorumlayabilme, dinleme, dinlediğini anlayıp yorumlayabilme, iletişim amaçlı yazma faaliyetlerinin yanı sıra yaratıcı yazım çalışmaları ve konuşma becerisini geliştirecek dil faaliyetleri sürdürmektedir. Bu amaçla İngilizce Bölümü Avrupa Ortak Dil Çerçeve Programı (CEF – Common European Framework), dil hedefleri paralelinde, etkinlik bazlı eğitim anlayışı benimsenerek hazırlanmış uluslararası standartlardaki akademik müfredatla dil eğitimini gerçekleştirmektedir.

IQ ACADEMY CREATIVE THINKING DİL EĞİTİM KURUMLARI Test ile Seviye Sınıflarında Eğitim Ayrıcalığı IQ ACADEMY CREATIVE THINKING DİL EĞİTİM KURUMLARI Anaokulları 1, 2.3.4.5.6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin dil seviyelerini objektif olarak değerlendirmek ve eğitim yılı süresince her öğrencinin ihtiyacına göre şekillendirilmiş pratik yabancı dil programını uygulanmıştır. IQ ACADEMY CREATIVE THINKING DİL EĞİTİM KURUMLARI İngilizce, Almanca ve Fransızca iletişim kurma yeteneğini ölçen bir test modeli uygular. Sınavı alan öğrencinin dil seviyesi hakkında genel bir bilgiye sahip olunur. Bu test sayesinde öğrencinin hangi dil seviye grubunda olacağı anında, güvenilir sonuçlarla CEF kriterleri baz alınarak sistem tarafından raporlanır. Testin uygulanmasındaki en belirgin hedef; sınavı alan öğrencilerin İngilizce bilgisini değerlendirmek, doğru ve güvenilir sonuçlar sayesinde CEF kriterlerine göre dil seviye gruplarına yerleştirmektir.

IQ ACADEMY CREATIVE THINKING DİL EĞİTİM KURUMLARI FRANCHISING HAKKINDA

FRANCHİSE SİSTEMİ ALMAKLA NELERE SAHİP OLABİLİRSİNİZ? IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI markasıyla ulusal standartlarda kaliteye sahip olacaksınız.

 • Bilim, Sanat, Teknoloji Atölyeleri olarak 30’a yakın Atölye eğitim ve programları Eğitmen eğiticiliği
 • Eğitim modelimiz sayesinde rakipleriniz karşısında ciddi fark yaratacaksınız.
 • Eğitim hizmetleri ve uzman personel desteği alarak daha hızlı ilerleme şansı yakalayacaksınız.
 • Mali ve hukuk danışmanlarımız sayesinde istediğiniz danışmanlık hizmetinden yararlanacaksınız.
 • Sürekli yapılan Arge çalışmalarımızla hızla büyüyeceksiniz.
 • Reklam ve tanıtım çalışmalarımızla daha hızlı tanınacaksınız.
 • Promosyon giderleriniz, reklam, grafikçi vb. giderleriniz azalacak.
 • Yayın desteği, online eğitim desteği ve merkezimizde yapılan eğitmen eğiticiliği desteğiyle bölgenizin kısa süre parlayan yıldızı olacaksınız.
 • Kaliteli personel bulma, işe alma ve yetiştirme konularında deneyim ve tekniklerimizden yararlanacaksınız.
 • Türkiye’nin neresine giderseniz gidin IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI markasını görecek, kendinize ve kurumunuza güveniniz artacak, aynı şekilde bunu hizmet verdiğiniz hedef kitle de hissedecek.
 • Bölgenizde eğitim seminerleri, veli seminerleri, konferanslar merkezimiz uzman akademisyenleri tarafından önceden belirlenen tarihlerde yapılacak, bu sayede velileriniz tarafından güvenilir bir kurum haline geleceksiniz.
 • Yaz ve kış kamplarında zekâ ve yetenek kampları düzenlenerek kurumunuzun prestiji sürekli gündemde kalacak.

En önemlisi Türkiye’nin parlayan yıldızı IQ AKADEMİ CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI üyesi olarak bölgenin lider kurumu haline geleceksiniz. Türkiye'nin zenginleştirilmiş eğitimdeki öncü markalarından olan IQ ACADEMY CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI, kaliteli ve nitelikli yayınlarıyla, çağdaş ve profesyonel Kurumsal anlayışıyla, ülkenin her yerinde zenginleştirilmiş eğitim ve öğretim modeli ile en az iki yabancı dil 30’dan fazla atölye eğitimleri ile desteklenmiş eğitim modeli baz alınarak hareket eden dev kadrosuyla bugün 110 şubeye ulaşmanın haklı gururunu taşımaktadır.

IQ ACADEMY CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI Franchising sistemi ile Kurumlarımız bölgelerindeki lider eğitim kurumu olma yarışında ilk sıralara yerleşmiş, IQ ACADEMY CREATIVE THINKING adı altında deneyimlerini ve birikimlerini doğru yerde ve zamanda değerlendirme fırsatı bulmuşlardır. Eğitimde yakalamış olduğumuz bu başarıyı Türkiye'nin her yerine yayılmış şubelerimizle sürdürmekteyiz ve sürdürmeye de devam edeceğiz. 

KARLI BİR YATIRIM YAPACAKSINIZ Yatırımınızı önceden planlanmış ve fizibilitesi en ince ayrıntısına kadar hazırlanmış bir proje çerçevesinde gerçekleştireceksiniz. Zaman planlaması ile de minimum maliyet sağlayarak karlı bir yatırım gerçekleştireceksiniz. 

PROFESYONEL BİR KADROYLA ÇALIŞACAKSINIZ Birçok sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de işletme için önemli kaynak insan kaynağıdır. İşletmede çalışacak olan kadronun oluşumu, üstünde hassasiyetle durulması gereken bir konudur. Bilgi havuzunda çok geniş insan kaynağına sahip olan IQ ACADEMY CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI' nın katkılarıyla eleman temini ve bu elemanlara uygulanacak kriterleri belirlemek artık sorun olmaktan çıkacak, aynı zincir halkaları olan IQ ACADEMY şubelerinin, iş yoğunluğuna göre, aralarında yapılacak personel değişimleri ile anında destek olma imkanı bulunacaktır.

DENENMEMİŞİ DEĞİL, DENENMİŞİ DENEYECEKSİNİZ Yaptığınız yatırımın size ne getireceğini daha önceden bilmemeniz, kendinizi dibi görünmeyen bir çukura atmanızdan farklı değildir. Daha önceden yapmış olduğu yatırımlarıyla her zaman üstün başarı sağlamış ve sektördeki lider kurumlardan biri olmuş 

IQ ACADEMY EĞİTİM KURUMLARI ile yapacağınız Franchising size denenmemiş değil, daha önceden defalarca farklı eğitim alanlarında denenerek başarıya ulaşmış uygulamaları bir araya getirerek bir modül olarak hayata geçirme olanağı sunacaktır. 

YALNIZ OLMAYACAKSINIZ Hayatı keşfetmek için IQ ACADEMY CREATIVE THINKING EĞİTİM KURUMLARI’ yla kuracağınız işbirliği ile kendinizi daha güçlü hissedecek, her konuda arkanızda bizi göreceksiniz. Bizden, bizim deneyimlerimizden faydalanarak ihtiyaç duyduğunuz her türlü desteği alacaksınız.

 

IQ ACADEMY CREATIVE THINKING LİDERLER OKULU Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR