Gulf

Gulf Bayilik Açıklaması

Gulf İstasyon Bayilik

Delta, Gulf ile yaptığı anlaşma sonrasında hızlı bir yapılanma içine girerek ağırlıklı Marmara,Ege ve İç Anadolu olmak üzere ( bayilik ) istasyon sayısını 100'ün üzerine taşımıştır. Bu istasyonlarda alt ve üst yapı, emniyet, sağlık ve çevre standartlarına tam bir uyum içerisinde yapılmıştır. İş ortaklarımız olan bayilerimiz ve müşterilerimizin can ve mal güvenliği, müşterilerimize sunulacak olan kaliteli hizmet bizler için tartışmasız en önemli konulardır. 

Gulf İstasyon Bayilik - Bayilik Bilgileri Satış operasyonumuzda çeşitli banka kartları, çiftçi ve üretici kartları ile anlaşmalarımız devam etmekte olup bu kart sahipleri istasyonlarımızdan ilgili bankanın sunduğu avantajlardan yararlanabilmektedirler. Bunun dışında çok titiz araştırmalar ve analizler sonucunda maliyetleri saptanan ürünler uygun koşullar ile promosyon olarak istasyonlarımızda müşterilerimize dağıtılmaktadır.

Dönemsel ve bölgesel özellikler göz önünde bulundurularak istasyonlarımıza yeni müşterilerin kazandırılması ve satışlarımızın artırılması amacıyla bölge bazında projeler hazırlanmaktadır. Televizyon reklamları ve otomobil yarışlarına yaptığımız sponsorluklar ile markamızın bilinirliliğini artırıp Türk tüketicisine daha da sıcak hale getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Markamız gün geçtikçe müşterilerimize yakınlaşmakta ve bayilerimiz marka gücünü de arkalarında hissetmektedirler. Ünlü "Yedi Kız Kardeşler" olarak adlandırılan uluslararası petrol şirketleri grubunun ilk oluşumundan beri bir üyesi olan Gulf Oil, sektördeki öncü konumunu 100 yılı aşkın bir süredir korumaktadır. Gulf markası, Gulf'ın beş Gulf Oil Grubunun (The Gulf Oil kıtada yürüttüğü operasyonlarla günümüzde 80 ülke pazarında yer almaktadır).

Ana faaliyet konusu, tüm sektörler için 400 çeşidi aşan yağlama ürününden oluşan komple bir ürün gamının ve bunlarla bağlantılı ürünlerin üretimi ve pazarlamasıdır. Bu iş, hayati önem taşıyan teknolojilerin geliştirilmesi yönünde verilen sözler sayesinde gerçekleştirilir. Uluslararası Gulf Oil Grubu, faaliyetlerini sermayesinin tamamı kendine ait bağlı şirketleri, ortak girişimleri ve lisansörleri ile yürüttüğü operasyonlarla, söz konusu faaliyetin yürütüldüğü yörenin gereklerine uygun olarak gerçekleştirir. Grubun misyonu, iş ortaklarının kârlılığını artırmak amacıyla müşterilerine hem teknolojik olarak gelişmiş yağlama ürünlerini, rekabet edebilir fiyatlarda sağlamak, hem de onlara tedarikçileri ile oluşturacağı ortaklıklar sayesinde hizmetler sunmaktır.

Uluslararası Gulf Oil Grubunun gücü, isim yapmış bir çok büyük markanın uyguladığı gibi kısıtlamalar empoze etmeksizin dünyanın her noktasına eşit destek ve ürün sunabilmekten gelir. Gulf, Asya-Pasifik bölgesinde yer alan ve ürünleri için gelişmekte olan pazarlardan istifade etmek amacıyla Çin, Endonezya, Hindistan ve İran'da büyük ölçekli yatırımlar yapmaktadır. Küresel Gulf şebekesi stratejik noktalarda kurulmuş ISO 9002 belgeli bir dizi yağ harmanlama fabrikası tarafından yönetilir. Bunların yanı sıra Gulf'ın perakende petrol sektörüyle de küresel boyutta sıkı ilişkileri vardır ve bu konuda ihtisas sahibidir.

Dünya üzerinde 2750'den fazla Gulf benzin istasyonu bulunmakta olup, Gulf 2004 yılında İngiltere'de tanınmış markaların arasında en hızlı büyüyeni olarak ödüllendirilmiştir. Bu arada Gulf yeni oluşan pazarlara yenilikçi stratejilerle girerek de büyümeyi hedeflemektedir. Herhangi bir yağlama ürününe uygulanabilecek en zorlu deney yarış pistinde yapılır. Gulf'ın başarılarla dolu motorsporları tarihi bugün bir çok kişinin anımsayabileceğinden de gerilere dayanır.

Gulf, markasını uluslararası alanda ilgi çeken bazı önemli yarışlara verdiği sponsorluklarla dünya çapında tanıtma faaliyetlerini hep sürdüregelmiştir. Bu çabalar markanın uluslararası boyutta ilgi odağı olmasını ve bu ilginin devamını sağlamıştır. Bu öykünün tamamı 2004 yılında yayınlanan "Mavi & Turuncu - Gulf'ın Motorsporları Tarihi" kitabında derlenmiş ve meraklıların dikkatlerine sunulmuştur. Grubun hedefi, dünyanın satış-pazarlama ağırlıklı en büyük bağımsız petrol şirketlerinden biri olma pozisyonunu korumaktır. Gulf, ürün pazarını büyütmeye ve resmi Gulf dağıtım şebekesini oluşturan distribütörlerine yağ harmanları, teknoloji ve pazarlama konularında know-how desteği sağlamak suretiyle müşteri tabanını genişletmeye devam edecektir.

Gulf, gelişmekte olan yeni pazarlarda, şirket evlilikleri veya yerel firmalarla yapılan ortaklıklar yoluyla oluşan fırsatlardan istifade etmeye devam edecektir. Türkiye'de otomotiv ve endüstriyel pazarlar başta olmak üzere oto bakım ürünleri ve diğer yüksek performanslı Gulf madeni yağ çözümleri ile akaryakıt istasyonlarının pazarlama ve satış sonrası faaliyetleri Delta Akaryakıt'ın konusunda uzman personeli tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Gulf Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR