Dunlop

Dunlop Bayilik Açıklaması

Dunlop Lastik Bayilik

Dunlop Lastik Hakkında : John Boyd Dunlop “pnömatik lastiği” buldu. Pnömatik lastiğin geçmişi, 1888 yılında Scotsman John Boyd Dunlop'un havayla şişirilmiş bir kauçuk tüpü, oğlunun üç tekerlekli bisikletinin tekerlek jantlarının etrafına sarma fikrini bulmasıyla başladı. "Hafif" kauçuk lastik işte böyle doğdu - bir çocuğun oynaması için yaratılan bu buluş, ulaşımda bir devrim yaratacak ve büyük bir üretim firmasının temellerini atacaktı.

1999 yılında, Avrupa, Japonya ve ABD'deki bazı Goodyear ve Dunlop lastik firmaları, Amerikalı Goodyear Tire & Rubber Company ile Japon Sumitomo Rubber Industries arasında kurulan ortaklık sonucu birleştirildi ve altı yeni ortak girişim şirketi kuruldu. Bunlardan biri de, Avrupa Ortak Girişim bölgesinde Dunlop ve Goodyear markalarının lastik işletmelerini yöneten Goodyear Dunlop Tires Europe oldu. 

 Dunlop Bayilik ve Dunlop Lastik Bayilik Almak

Dunlop'un Avrupa'da 3 lastik geliştirme merkezi bulunmaktadır. Başlıca lastik geliştirme merkezi, Hanau, Almanya'daki Dunlop Geliştirme Merkezidir. Diğer Dunlop mükemmellik merkezleriyse, yarış lastiği geliştirmeye yönelik olarak Birmingham, İngiltere'de ve motosiklet lastiği geliştirmeye yönelik olarak, Montlucon, Fransa'da yer almaktadır. Bu üç geliştirme merkezi, Dunlop sürüş ruhuna güç veren "Yarıştan Yola" felsefesinin hızını arttırmak için birleştirilmiştir.

Ortak Girişim anlaşmalarıyla, bu Avrupa geliştirme merkezleri, dünya çapındaki diğer Goodyear ve Sumitomo Rubber geliştirme merkezleriyle bağlanmıştır. Avrupa'daki Dunlop teknik merkezlerinin üçü de, otomobil lastiği, motosiklet ve yarış lastiği teknolojisini barındıran bu global ağla işbirliği içinde çalışmaktadır. Bu süreçte üretilen lastikler, global bir faaliyetin birleşik kaynaklarından doğan sinerjilerden faydalanırken, yerel pazar koşullarını ve gereksinimlerini de yakından tanımakta ve bunlara saygı göstermektedir.Yolu Hissetmekiçin, tıpkı Dunlop'un 120 yıldır yaptığı gibi, yolu yakından tanımalısınız.

Dunlop'un geçmişi, şirket tarafından sunulan yeniliklerle ayrılmaz bir bütün oluşturuyor. Yarış teknolojisinin günlük sürüşlerde kullanılan lastiklere aktarılması Dunlop lastiklerinin ilk günlerine kadar uzanan bir gelenek olduğu için, markanın geçmişi, Dunlop'un her türlü motor yarışına olan bağlılığıyla el ele ilerliyor. 120 yılı aşan bu süre içinde, Dunlop, ünlü Le Mans 24 Saat otomobil dayanıklılık yarışında kazanaılan 34 zafer dahil olmak üzere, yarış pistlerinde olağanüstü sonuçlar elde etti.

Dunlop bugün de dünyanın her yerinde iki ve dört teker kategorilerindeki tüm motor sporu etkinliklerinin bir parçası olmayı sürdürüyor. Markanın 120 yıldan uzun geçmişi boyunca, Dunlop'un öncülük ettiği yenilikler ve şirketin motor sporlarındaki başarıları, Dunlop markasının dünyanın dört bir yanındaki otomobil ve motosiklet tutkunları arasında eşsiz bir ün kazanmasını sağladı

 

Dunlop Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR