Çekoil

Çekoil Bayilik Açıklaması

Çekoil Bayilik

Firmamız, Çeken Akaryakıt Dağıtım San.ve Tic.Ltd.Şti İstanbul’da kurulmuş, 5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle birlikte Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) 23.02.2012 tarihinde Dağıtıcı Lisansı, almıştır. Çekoil Bayilik İstasyon bayi işletmelerinden edindiği deneyim; kaliteli hizmet yaklaşımının bilincinde hareket etmesine bu sayede de kendi bayi ağını en iyi şekilde ve titizlikle işletileceğinin ön teminatını da vermiş olmaktadır.

Firmamız 01.07.2003/ 5868 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ilişkin olarak Maliye Bakanlığınca düzenlenen Özel Tüketim Vergisi Genel Tebliğleri hükümleri çerçevesinde Türk Uluslararası Gemi Siciline ve Milli Gemi Siciline kayıtlı, kabotaj hattında münhasıran yük ve yolcu taşıyan gemilere, ticari yatlara, hizmet ve balıkçı gemilerine ÖTV'si indirilmiş akaryakıt teslimatı yapmaktadır.

Çeken Akaryakıt; sektörünün önde gelen yöneticileri tarafından yönetilmekte ve deneyimlerini, bilgilerini çağın teknolojisiyle buluşturup müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren ve etik değerler eşliğinde kurumsal bir felsefe , imaj ve itibar edinen ve kurumu daha da büyümeye yönelten bir çalışma stratejisi üzerinde durmuşlardır. Bir dağıtım şirketi olarak; gerek istasyon satışları gerekse ihrakiye satışları bazında Türkiye’de Çekoilbayrağını dalgalandırmak ve yaygınlaştırmak üzere bulunduğumuz girişimlerin kurumsallaşmak ve güç kazanmak adına ve bu sayede kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden ilerlemek olduğunu söylemek mümkündür.

Çekoil Bayilik Faaliyet Bilgileri

İşletmemizin enerji piyasası içerisinde 5015 sayılı petrol piyasası kanunu ve petrol piyasası lisans yönetmeliği ile belirlenmiş çerçevede "dağıtıcı lisansı"na sahip, faaliyet alanı ve denetimi aynı sayılı yasa ve yönetmeliklerle ile belirlenmiş, enerji piyasası içindeki oyunculardan biridir. Bu kapsamda;

  • Akaryakıt ürünlerinin yurt içinde satışı ile istasyonlu ve istasyonsuz
  • bayilere satılması ve iletilmesinin sağlanması,
  • Bayilik teşkilatının oluşturulması,
  • Kendi mülkiyetimizdeki akaryakıt istasyonlarımıza ve bayilerimizin istasyonlarına akaryakıt dağıtımının yapılması,
  • İhrakiye ( kanunun 7. maddesi 2. fıkrası sınırlamalar dışında ÖTV siz akaryakıt satışlarının, ticari deniz vasıtalarına doğrudan yapılması faaliyetleri,
  • Akaryakıt depolama faaliyetleri,

 

Çekoil Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR